Pes nevznikol ako jedno rovnako vyzerajúce plemeno, ktoré sa neskôr rozdelilo na dnešnú širokú škálu psích plemien. Vývoj psa má dlhoročnú históriu.

Pes sprevádzal človeka už 15 000 rokov pred naším letopočtom.

Najskôr pes pomáhal človeku pri love, neskôr sa stal strážcom a ochrancom ľudských obydlí. V neskorších dobách, ako sa postupne vyvíjalo mnoho psích plemien, poskytoval pes človeku čoraz viac užitočných služieb. Za to u ľudí nachádzal pravidelný prísun potravy a taktiež ochranu.

Postupom času sa pes prepracoval z dvora obydlí a našiel si cestu aj do ľudských sŕdc.

Pes je najlepším priateľom človeka a naopak, najlepším priateľom psa je človek. Väčšina starších ľudí si zadováži psa z dôvodu, aby im spriemnil život svojou prítomnosťou a vyplnil priestor po dospelých deťoch. Ľudia si obstarávajú psy ako svojich miláčikov pre pocit bezpečia, istoty a šťastia. Deti, ktoré sa starajú o psy,  nadobúdajú už v skoršom veku návyky zodpovednosti.

4.0.1Človek a pes patria k sebe už odjakživa. Starostlivosť o psy má dlhoročnú históriu, a preto urobme dnes niečo čím sa o ne lepšie postaráme, aby aj ďalšie generácie v budúcnosti mali zo psov radosť.

 

ECO DOG TOILET pomôže s venčením psov a zároveň urobí čistejší a krajší svet pre ďalšie generácie!