„Vedeli ste, že psie exkrementy patria do kategórie infikovaného a alergénneho odpadu a agentúra ochrany životného prostredia USA (EPA) klasifikuje psie exkrementy v rovnakej kategórii ako aj ropné škvrny?„

Pitná voda

Neriešenie problému so psími exkrementami má nepríjemný dopad na kvalitu životného prostredia. Bolo preukázané, že 20-30% baktérií v náhodných vzorkách vody pochádzali práve zo psieho odpadu.

Psie exkrementy obsahujú dusičnany, ktoré môžu spôsobovať eutrofizáciu vôd,  kontaminovať podzemné vody a tým ohrozovať kvalitu pitnej vody.

Aj keď si to mnohokrát neuvedomujeme, pitná voda patrí k najväčším bohatstvám sveta vôbec. Nie ropa, ale voda je to, čo by sme mali chrániť a vážiť si na tej najvyššej úrovni.

Globálne znečistenie životného prostredia dosahuje nebezpečné hodnoty. Ľahostajnosť preto nie je na mieste. Príroda už viac sama na to nestačí. Voda sa znečisťuje odpadom produkovaným ľudskou a psou populáciou oveľa rýchlejšie, ako je efektivita prirodzeného kolobehu čistenia.

Verejné priestranstvá

Pri každodennom zhone si často nestíhame uvedomiť, aké je naše životné prostredie znečistené. Chodievame relaxovať do parku, ale neuvedomujeme si, že je znečistený psími exkrementami. Chodievame po večerných uliciach a nevidíme, aké sú stĺpy verejného osvetlenia znečistené a poškodené psím močom.

Nielen so psími výkalmi, ale aj s močením je  problém. Je ťažké kontrolovať, kde si pes uľaví, a moč s vysokým obsahom dusíka na sviežom zelenom trávniku zanecháva „mŕtve“ hnedé škvrny.

Ovzdušie

Treba si uvedomiť, že aj keď nevstúpime do psieho exkrementu, neznamená to, že neprichádzame do kontaktu s baktériami, ktoré sa v ňom nachádzajú.

Štúdie vzoriek vzduchu v Clevelande v štáte Ohio, Detroite a Michigane ukázali, že 10-50% baktérií vo vzduchu pochádzajú zo psích exkrementov.

Nekontrolované venčenie má nepriaznivý vplyv na životné prostredie, a to tým, že nepozbierané psie exkrementy, resp. zvyšky po ich nedôslednom zbieraní, sú vysušované. Pri kosení sú ako mikroskopické častice spolu s prachom rozvírené do ovzdušia a môžu sa dostať cez otvorené okná aj do vyšších častí obytných domov a pôsobia ako alergény.

Chceme žiť v peknom a zdravom prostredí, kde to nesmrdí a kde sa nemusíme báť poprechádzať po trávniku alebo rozprestrieť si spolu s deťmi deku pod stromom. ECO DOG TOILET poskytuje riešenie. Pes sa vyvenčí v ECO DOG TOILET STANICI a neznečistí tak okolité prostredie.