ECO DOG TOILET: Komfort aj pre Vášho domáceho miláčika

Pes | Projekt ECO DOG toilet

03.13.2020

Na začiatku bola iba myšlienka, nasledoval dlhoročný výskum a vývoj a dnes má bardejovská spoločnosť ECO DOG TOILET GROUP s.r.o. svetový patent na tzv. psie toalety.   Patentom chránené a certifikované hygienické zariadenia nájdete nielen vo viacerých slovenských mestách a obciach, ale už aj v zahraničí.

Vývoj, výskum a testovanie ECO DOG TOILET sa začal ešte v roku 2001. Na jeho vývoji spolupracovala aj Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach. Výskum a testovanie prebiehalo pod dohľadom prof. MVDr. Petra Juriša, CSc., a MVDr. Lucie Sabovej, Phd. Výsledkom je zariadenie, ktorého hlavným prínosom je čistejšie, krajšie a zdravšie prostredie pre život nás všetkých.

Človek a pes patria k sebe už odjakživa. Starostlivosť o psy má dlhoročnú históriu, vždy je však niečo, čím vzťah človeka a psíka môžeme vylepšiť.  Štvornohí miláčikovia vykonávajú potrebu viackrát denne a či už ide o záhrady rodinných domov alebo verejné priestranstvá, výsledkom býva znehodnotený trávnik či kvety a úroda, ale aj poškodené fasády domov. A nejeden z nás sa už nahneval, keď stúpil čistou topánkou do psích exkrementov v tráve či dokonca na chodníku. Stále totiž sú, žiaľ,  aj takí „psíčkari“, pre ktorých je sáčok na exkrementy neznámy. Práve tieto skutočnosti viedli k tomu, aby vznikli psie hygienické stanice. Miesto, ktoré absorbuje psí moč a navyše koncentruje exkrementy na jednom mieste bez toho, aby ste ich museli hľadať po záhrade.  ECO DOG TOILET STANICA je nielen účinná a efektívna, ale jej tvorcovia nezabudli ani na zaujímavý dizajn.  K dispozícii sú až tri modely, ktoré sa hodia do každej, či už klasickej alebo modernej záhrady. Niektoré dokonca disponujú solárnym panelom a svetlom, vďaka čomu nie je ani nočné venčenie problém.

Ako to funguje?

ECO DOG TOILET predstavuje riešenie všetkých problémov s venčením psov a odstraňovaním

tuhých a tekutých psích exkrementov z detských ihrísk,  parkov, verejných priestranstiev, čerpacích staníc, odpočívadiel či z okolia nákupných centier, ale aj zo záhrad rodinných domov.

Prvé, čo treba urobiť, je priviesť psíka k jeho novej toalete. Súčasťou ECO DOG TOILET sú totiž feromóny, ktoré lákajú psov aj sučky, aby potrebu vykonali práve na tomto mieste. Akonáhle si pes označkuje svoje teritórium, pochváľte ho a odteraz už bude toto miesto pre neho tým,  kde bude vykonávať svoju potrebu. Psie toalety obsahujú jedinečnú filtračno-absorpčnú zmes, ktorá filtruje psí moč do nezávadnej tekutiny a navyše obsahuje spomínané psie feromóny.

Ako vyzerá ECO DOG TOILET STANICA

Psia toaleta obsahuje: stabilizačno-hygienickú časť zariadenia s absorpčnou hmotou s jedinečným zložením, filtračnú náplň hygienického zariadenia, feromónovú náplň, ochranný kôš, plechovú skrinku na vrecká, držiak vôdzky, zvislý stĺp, informačný panel a tiež reklamný panel určený na  reklamu.

SERVIS

K psej toalete poskytuje spoločnosť ECO DOG TOILET GROUP s. r. o.  aj pravidelný servis, ktorý sa stará o funkčnosť toalety a výmenu potrebných zložiek. Špeciálna zmes na filtráciu a absorpciu sa vymieňa v pravidelných intervaloch, minimálne raz za tri mesiace.  Servis ďalej zahŕňa výmeny filtra, dopĺňanie feromónu, sáčkov na psie exkrementy a vývoz košov. Stanice teda kompletne riešia tekutý aj tuhý exkrement, ktorý sa vyhodí do koša na psie exkrementy. Aj ten je súčasťou stanice.

Patentovaná technológia ECO DOG TOILET nielen že prináša komfort pri venčení domácich miláčikov, ale zároveň významnou mierou prispieva k ochrane nášho životného prostredia